niedziela, 19 stycznia 2014

Zabawki choinkowe z filcu

Filc ma szerokie zastosowanie. Wiele osób czyni z niego cuda. Ja poczyniłam zabawki choinkowe. Są bardzo łatwe do wykonania i szybko się je robi, przy czym wdzięcznie wyglądają na choince :) Postanowiłam, że moje będą w typowo norweskim stylu w połączeniu bieli i czerwieni. Okres świąteczny już się kończy, wszystkie dekoracje oprócz poduszek, u mnie już schowane. Szkoda, bo dopiero teraz nastała prawdziwa zima... Może natchnę kogoś na następny rok? :)Do wykonania takich ozdób potrzebny jest filc cienki, wata, mulina, karton do wykonania szablonu i jakaś wstążka lub sznurek na zawieszkę.
****

Równie urokliwie wyglądają lniane ozdoby na choince. Uszyłam kilka małych skarpet i jedną dużą Mikołajkową.
****
 Wieniec uplotłam z gałązek brzozy. Za płotem rośnie kilka brzózek i sosny. Gdy są duże wiatry zimą, na naszym podwórku można uzbierać bardzo dużo gałązek brzozy, można je wykorzystać na wiele sposobów :)Spada też dużo szyszek, zbierałam je i malowałam białą farbą, można też spryskać je sztucznym śniegiem. Śniegiem też przyozdobiłam okno. Szablon z Werandy.

I to by było na tyle ze świątecznych zaległości. Pozdrawiam.

Margo.

2 komentarze:

  1. ozdoby wyszły Ci świetne. A ta łyżwa i konik na biegunach super

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma to jak klasyczne biało czerwone ozdoby świąteczne, a jak jeszcze są z mojego ukochanego filcu, to już w ogóle... :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...